2019-2020 ohjelma, kokoukset Upseerikerholla, ellei toisin mainita

HUOM! Kuukauden ensimmäinen kokous on iltakokous (ruokailu klo 17.00. kokous klo 17.30) ellei toisin mainita

Elokuu

7.8. Kaalisauna

21.8. klo 12 Syksyn 2019 ohjelman esittely

28.8. klo 17.30 (ruokailu 17.00), Lappeenrannan Upseerikerho ry:n esittely / Hannu Hyppönen

31.8. Sataman valot-tapahtuma, paikalla ShelterBox ja Rotaryinfoa

 

Syyskuu

4.9. klo 17-20, Grilli-ilta Pumppuhuoneella / vaihto-oppilaat ja isäntäperheet mukana, vaihto-oppilaiden esittäytyminen

11.9. klo 12, Klubineuvottelu

18.9. klo 12, Puhdas vesi, case Corona / Tri Petri Ajo

25.9. Syysloma, ei kokousta

28.9. (lauantai) klo 13.30, Lappeenrannan ravirata
Raviurheilun esittely, Willimiehen tammakilpa / Petri Viskari

 

Lokakuu

2.10. klo 17.30 (ruokailu 17.00)Autokilta, Sähkö vai polttoaine? / Autokilta

9.10. klo 12, Maasotakoulun kuulumiset / evlnt Esa Hyytiäinen

16.10. klo 12, Lpr:n strategiapäällikkö Markus Lankinen

23.10. klo 12, Poliisitoimi Kaakkois-Suomen poliisilaitoksessa / Kari Hyyryläinen

30.10. klo 12, Vuosikokous

 

Marraskuu

1.11. (perjantai) Upseerikerholla
klo 15.15 Hallitus + kuvernööri
klo 16.00 Kuvernöörin vierailukokous
klo 19 klubin vuosijuhla avéc

6.11. Ei kokousta

13.11. klo 12, Vaihto-oppilaat

20.11. klo12, Säätiöasiat / Mikko Heikkilä

27.11. klo 12, Vaalikokous

 

Joulukuu

4.12. klo 17.30 (ruokailu 17.00)Naisten pankki ja sen toiminta / Pekka Kauppinen

11.12. klo 12  Suomen Ilmavoimamuseo / Kai Mecklin

18.12. klo 17-19 Pikkujoulu, Piiluva

 

Tammikuu

9.1. (Torstai) klo 17-18 Tutustuminen Teatteriin, teatterinjohtja Iiris Rannio
HUOM! Kokouspaikkana kaupunginteatteri.

15.1. (Keskiviikko) klo 12-13  Saimaa Carbon Sink, Saimaarium tj. Kari-Matti Vuori

22.1. (Keskiviikko) klo 12-13  Eduskunnan kuulumiset, kansanedustaja Jukko Kopra

29.1. (Keskiviikko) klo 12-13 Klubin uusien verkkosivujen esittely, presidentti Eero Enovaara ja työryhmä

 

Helmikuu

5.2. (Keskiviikko) klo 17.30 (ateria klo 17.00) Terveiset Triplasta ja Afrikasta, Jarmo Ruti ja Kaapo Pulkkinen

12.2. (Keskiviikko) klo 12-13 Maasotakoulun kuulumiset, evltn Esa Hyytiäinen

19.2. (Keskiviikko) klo 12-13 Saimaan norppa, Kaarina Tiainen